Covid-19 – Kde sme teraz celosvetovo i v Slovenskej republike

Covid-19 – potreba biblicky informovanej orientácie uprostred pokračujúcej pandémie (1. časť)

Ámos 9

Miesto: Bratislava

  •  Prevziať

Dôležité: Táto séria vyučovaní prešla do archívneho stavu, pričom sa chystá nová séria vyučovaní k tejto téme. Viac v článku Nové preskúmavanie a hľadanie postoja vo veci vakcinácie proti vírusu SARS-CoV2.

Popis: Pandémia Covidu-19 vošla v Slovenskej i v Českej republike do svojej tretej vlny, kedy vírus SARS-CoV2 ďalej ukazuje svoju deštrukčnú silu. Toto všetko zase odozvou v novej intenzite aktivuje SR i ČR v hľadaní riešenia ako z toho všetkého von. Podobne sú zasiahnuté i niektoré iné krajiny v Európe či vo svete. Uprostred tejto pokračujúcej náročnej situácie bude pre každého kresťana potrebné ďalej obstáť ako občiansky, tak aj čo sa týka biblickej orientácie v celej tejto situácii, ktorá má viacero rozmerov. Práve posilnenie biblickej orientácie je hlavným cieľom tejto série vyučovaní. Osnova tejto prvej časti je nasledovná:

  1. Kde sme teraz, čo sa týka Covidu-19 a ako sme sa sem dostali
  2. Základné fakty o koronavírusoch všeobecne a konkrétne o SARS-CoV-2
  3. Odkiaľ sa zobral koronavírus SARS-CoV2, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19
  4. Duchovno-biblický rozmer koronakrízy
  5. Zhrnutie prvej časti a záverečné apely

Kazateľ: Jan Sichula

Séria: Covid-19 – potreba biblicky informovanej orientacie uprostred pokracujucej pandemie

Téma: #evanjelium , #spasenie , #sud , #varovania , #katastrofy , #hriech , #pad , #kliatba , #milost , #covid-19 , #pandemia , #virus , #choroby , #smrt , #pokanie , #viera , #obratenie

Dátum: November 7, 2021