Výzvy slovenskej vlády a zdravotníkov k zaočkovaniu sa proti Covidu-19 – naliehavá potreba zastaviť sa a rozvažovať

Covid-19 – potreba biblicky informovanej orientácie uprostred pokračujúcej pandémie (2. časť)

Genezis 41:17 až 49; Nehemiáš 4:6; 1. Korinťanom 9:17

Miesto: Bratislava

  •  Prevziať

Dôležité: Táto séria vyučovaní prešla do archívneho stavu, pričom sa chystá nová séria vyučovaní k tejto téme. Viac v článku Nové preskúmavanie a hľadanie postoja vo veci vakcinácie proti vírusu SARS-CoV2.

Popis: Na Slovensku bol od 25. novembra 2021 vyhlásený núdzový stav a zákaz vychádzania reakciou na to, že zdravotnícke zariadenia v krajine sa ocitli na hrane svojich možností. V tejto veľmi ťažkej situácii vláda i zdravotníci apelujú na občanov, aby sa dali zaočkovať proti Covidu-19. Biblicky založený kresťan by nemal okolo týchto výziev prejsť len tak pomimo bez toho, aby sa nezastavil a nezvážil v plnej serióznosti tieto opakované výzvy. To všetko je potrebné o to viac, že ako krajina sa nachádzame uprostred veľmi ťažkej etapy, ktorá až na samú hranu napína prakticky každý rozmer našej štátnej a národnej existencie ako spoločenstva ľudí. Rovnako je dôležité uvedomiť si, že z pohľadu kresťanskej viery nestačí rozlišovať iba nariadenú zákonnú povinnosť ako to jediné, na čo má kresťan reagovať. Pre zodpovedný kresťanský život je dôležité rozoznať i nezastupiteľnú úlohu ochotného dobrovoľného pridania sa k dobrej veci zvlášť tam, kde ide o odvrátenie veľkého nebezpečenstva.

Témy, ktoré adresuje táto druhá časť, sú nasledovné:

  1. Sedem rokov hladu v Egypte a vážnosť toho čomu čelí súčasný svet s ohľadom na pandémiu vírusu SARS-CoV2 – sú tu poučenia a analógie.
  2. Biblické zjavenie a nepríkazové apely vlády.
  3. Známe fakty priebežne potvrdzujú očkovanie ako najúčinnejšiu a najlacnejšiu cestu ako von z pandémie.
  4. Alternatívna cesta opakovaných cyklov obmedzenia-uvoľnenia je ďaleko nákladnejšia a náročnejšia.
  5. Vláda SR ide od začiatku v očkovaní občanom príkladom a o to viac je hodná našej podpory.
  6. Veľká biblická hodnota ochotnej spolupráce.
  7. Zhrnutie druhej časti a záverečné apely.

Kazateľ: Jan Sichula

Séria: Covid-19 – potreba biblicky informovanej orientacie uprostred pokracujucej pandemie

Téma: #evanjelium , #spasenie , #sud , #varovania , #katastrofy , #hriech , #pad , #kliatba , #milost , #covid-19 , #pandemia , #virus , #choroby , #smrt , #pokanie , #viera , #obratenie , #dobrovolnost , #ochota , #spolupraca

Dátum: November 28, 2021